JURKOVIČOVA TEPLÁREŇ

JURKOVIČOVA TEPLÁREŇ
Klient: Penta Real Estate Slovensko

Sme nesmierne radi, že sme sa stali hrdým partnerom ako dodávateľ technológií do tohto krásneho industriálneho priestoru. Jurkovičová tepláreň sa stala jedinečným priestorom, ktorý spája kultúrne a umelecké podujatia, workshopy, trhy, kaviareň, reštauráciu a zdieľané pracovné priestory. Naša spolupráca sa zároveň stála hybridnou. Rozrástla sa aj o technické zabezpečenie workshopov a rôznych podujatí. Staráme sa o bezproblémový chod streamov a dodávame do priestoru inovatívne technológie.

„K rekonštrukcii sme od začiatku pristupovali s úctou a precíznosťou. Jej cieľom bolo zachovať vo vnútri čo najviac cenných a originálnych prvkov. Samotná rekonštrukcia bola koncipovaná tak, aby časti, ktoré sú pôvodné, ostali viditeľné a jedinečnosť a rukopis Dušana Jurkoviča ostali zachované vo svojej podstate.“
Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko

Ako víťaz súťaže, ktorá bola zložená až z piatich kôl, sme kompletne vybavili všetky funkčné miestnosti. Do zasadačiek, kancelárií, školiacej miestnosti a konferenčnej sály sme dodali TV, projektory s plátnom, riadiace systémy, ozvučenie a v niektorých vybraných miestnostiach aj Video konferenčný systém a systém pre bezdrôtovú prezentáciu VIA KRAMER. Všetky projektory a displaye sú od spoločnosti NEC, ozvučenie, riadenia a audio matice sú od spoločnosti EXTRON.

„Víziou pre tepláreň bolo vytvorenie inšpiratívneho a rôznorodého pracovného priestoru, ktorý poskytne zázemie pre prepojenie viacerých skupín užívateľov, od korporátnych klientov až po start-upy, freelancerov či študentov v unikátnom prostredí národnej kultúrnej pamiatky.“
Erik Páleš, Business Development manažér v Penta Real Estate Slovensko

Spoločnosť Penta Real Estate tak z národnej kultúrnej pamiatky vytvorila jeden z najmodernejších priestorov, ktorý ponúka rôzne formy využitia. Jurkovičová tepláreň poskytuje dokopy až 450 miest na ploche 3900m2.

Sme nesmierne radi, že sme priložili ruku k tak nádhernému projektu, ako je Jurkovičová Tepláreň. Keď ste účastník takto náročnej súťaže a prechádzate si projektovú dokumentáciu, ktorá je detailne rozpracovaná, už vtedy sa tešíte, ako bude projekt v reále vyzerať. Dnes, keď sa prechádzam po priestore a vidím koľko ľudí našlo zázemie pre kreatívu, rôzne workshopy, pracovné aktivity, alebo eventy, cítim sa skvelo a som veľmi hrdý.
Matej Šulgan, CEO Optio

Previous