X-BIONIC SPHERE

X-BIONIC SPHERE

Šamorín

X-bionic® sphere je jedinečný multifunkčný komplex, v ktorom sa na jednom mieste stretáva oddych so športom a inováciami. Rozsiahly areál nachádzajúci sa neďaleko Bratislavy ponúka návštevníkom možnosť trénovať v 26 olympijských disciplínach, relaxovať a načerpať nové sily v modernom wellness centre, ako aj návštevu unikátneho Tuli kina postaveného v netradičnom dizajne. Návštevníci tu však môžu zažiť oveľa viac.

V rezorte je 12 konferenčných sálach s celkovou kapacitou 1850 miest. Do všetkých sme nainštalovali vysoko kvalitné technické vybavenie.

Pre x-bionic® sphere sme navrhli vhodné projektové riešenie ideálne pre využitie jednotlivých miestností. Pod taktovku sme si vzali aj celkovú kontrolu príprav miestností na osadenie navrhnutých technických riešení. Do každej miestnosti sme umiestnili projektor na stropnom držiaku, elektricky vysúvateľné plátno vstavané do stropu a moderný audio systém. V žiadnej nechýba inteligentný riadiaci systém, ktorý prispieva k bezproblémovému priebehu organizovaných udalostí. Veľkosti inštalovaných plátien sú rôzne a pohybujú sa v rozmeroch od 2,5 x 1,5 m po 5 x 3 m tak, aby zodpovedali rozmerom miestnosti. Adekvátne k tomu sú navrhované aj výkony zabudovaných projektorov. V menších priestoroch sme projektory nahradili kvalitnými LCD obrazovkami.

Pre väčšie pohodlie sa prípojné miesta nachádzajú priamo v stole alebo sú v podobe nástenných panelov. V dvoch najväčších miestnostiach sú prípojné miesta realizované ako variabilné cez TP kabeláž a LAN zásuvky, takže každá LAN zásuvka môže slúžiť ako prípojné miesto pre audio aj video techniku. Aj vďaka tomuto efektívnemu riešeniu dnes môžeme povedať, že v týchto sálach je k dispozícii viac ako 20 možností na umiestnenie prípojného miesta. Celý audio systém je zložený zo stropných reproduktorov a vo väčších miestnostiach je vybavený vstavanými mikrofónmi. Pre menšie priestory sme navrhli šikovný systém rečníckych pultov, pričom každý z nich je vybavený mikrofónom a mixážnym pultom. Pred použitím ho stačí pripojiť na vstup do miestnosti a podľa potreby presúvať.

Tuli kino je unikátny projekt, ktorý v sebe kombinuje rôzne možnosti využitia. Samotný priestor kina s jedinečným dizajnom sme vybavili inteligentnou technikou, čím sme jeho využitie posunuli ešte o úroveň vyššie. V kine nájdete štandard DCI s plátnom o veľkosti 12 x 5 m a výkonným projektorom Barco s ozvučením Dolby 7.1. Prípojné miesto sa nachádza priamo na javisku. Ani v kine nechýba moderný riadiaci systém, pomocou ktorého možno všetko pohodlne a efektívne riadiť z tabletu.

Na základe vzájomnej spokojnosti sme sa dohodli aj na ďalšej spolupráci. Ako externý dodávateľ služieb sa na dennej báze staráme o technickú spôsobilosť inštalovaných zariadení. Naši technici sú neustále k dispozícii pri riešení akýchkoľvek dopytov v súvislosti s funkčnosťou príslušných inštalácií. Túto výhodu ocenia pracovníci v samotnom x-bionic® sphere, ako aj externí organizátori, ktorí s inštalovanou technikou nemajú skúsenosti. Vždy majú pritom k dispozícii zodpovedného pracovníka, ktorý im pomôže so všetkým, čo je potrebné.