VIDEORÉŽIA

VIDEORÉŽIA

V dobe, kedy sú konferencie na veľmi vysokej úrovni a scénu tvorí niekoľko LED obrazoviek často neštandardných rozmerov, je potrebné disponovať s mediaservermi, image procesormi a video strižňou na tej najvyššej úrovni.

Video réžia je základný prvok ak chceme plynule prelínať medzi viacerými zdrojmi obrazu – prezentácie, logá, Q&A systém alebo videá. Video réžia poskytuje výstupný formát v pomere strán 16:9, výstupy pre náhľadový monitor prípadne iné dodatočné zobrazovače, umožňuje tzv. PIP – zobrazenie obrazu v obraze. S našimi video réžiami vieme spracovať signál až do 4K rozlíšenia.

Media server umožňuje priame prehrávanie obsahu ako video, animácie a statické obrazy, ich kombinovanie do kompozície viacerých vrstiev alebo okien. Dokáže pracovať v rôznych atypických výstupných rozlíšeniach, preto je ideálny pre prehrávanie obsahu na veľkých LED obrazovkách v neštandardnom pomere strán príp. pri scénach zložených z viacerých LED obrazoviek.

V našej ponuke nájdete media servre Avolites, kde je SW kombinovaný s HW priamo od výrobcu a sú doplnené konzolou od rovnakého výrobcu, čím je zabezpečená maximálna spoľahlivosť, kompatibilita a využitie.

Image procesor kombinuje výhody video réžie a media servera. Vstupné signály dokáže prepínať alebo prelínať do viacerých výstupov. Výstupné rozlíšenie môže byť atypické alebo obraz môže byť rozdelený do viacerých výstupov. Náš image procesor má oneskorenie nepozorovateľné okom, preto je ideálny pre použitie s LIVE kamerami. Používame image procesory značky Barco, ktoré sú svetovou špičkou najmä kvôli ich minimálnemu oneskoreniu, vynikajúcej obrazovej kvalite a vysokej spoľahlivosti. Nájdete ich v mnohých rideroch svetových hviezd.

Pri každej veľkej produkcii ponúkame backup. Ak by náhodou nastali neočakávané problémy v réžii, prepnutím výstupu na záložný server vieme zabezpečiť chod eventu tak, aby si hostia žiadny problém nevšimli.

Pri eventoch, kde je výstupným rozlíšením zobrazovač v pomere strán 16:9, odporúčame video réžiu doplnenú o media player alebo media server. Pre eventy, kde je použitá LED obrazovka v atypickom pomere strán a nepoužívate LIVE kamery, využite media server. Na veľké a jedinečné eventy, kde kombinujete na LED obrazovkách prezentácie, LIVE kamery, video dokrútky, Q&A systém a animácie, je pre vás ideálnym riešením použitie image procesora doplneného o media server, prípadne kamerovú réžiu.

S čím pracujeme:

BARCO S3 Tri Combo – 4K Video Procesor + konzola Event controler BARCO EC200
ATEM constelation 8K
ATEM mini
ATEM mini Pro
ATEM 1/ME + ATEM 1/ME Broadcast Panel
ATEM 2/ME – 4K + ATEM 1/ME Broadcast Panel
AVOLITES Ai RX8 – Mediaserver + Avolites Quatrz kontroler
RESOLUME – mediaserver 4x4k výstup + 8xSDI
MDCX2 – Dynamic Projection Media server
Bright Sign – Digital Signage server
Watchout WATCHPAX – mediaserver + Production server