ŠTÚDIO SLOVENSKEJ SPORITEĽNE

ŠTÚDIO SLOVENSKEJ SPORITEĽNE

Bratislava

Autorom myšlienky vybudovania vlastného „televízneho“ štúdia bol Miroslav Marko, ktorý spoločne s tímom Brand HUB rozvíjali túto myšlienku až do podoby, v ktorej je štúdio dnes. V spolupráci s režisérom Richardom Raimanom a architektom Jaroslavom Holotom, vznikol v útrobách Slovenskej Sporiteľni tento krásny projekt a my sme boli súčasťou.

„Rozhodli sme sa pustiť do digitálneho, inovatívneho a unikátneho projektu, ktoré posúva aj celu komunikačnú brandžu opäť o krok ďalej. Uvedomili sme si, že vytvárame veľa zaujímavého kontentu, či už do vnútra banky, pre klientov, pre verejnosť, pre partnerov, pre médiá. Štandardom boli hybridné live eventy, no cítili sme, že to chce revolučný krok,“
Štefan Frimmer šéf komunikácie Slovenskej sporiteľne

V roku 2021 sme sa ako víťazi tendra pre Slovenskú sporiteľňu stali generálnym dodávateľom technológií pre online štúdio, ktoré bolo predmetom zákazky. Štúdio navrhol architekt Jaroslav Holota, ktorý stojí za väčšinou štúdií Slovenských a Českých televízií.

„Prinášať realitu do televíznych scén, ale zároveň sa pokúsiť vniesť trochu výnimočnosti z televíznej obrazovky Vám domov, do práce.“
Architekt Jaroslav Holota

Štúdio je vybavené na nepretržité online vysielanie. Srdcom riadenia signálu je video matica značky Sierra video – ASPEN-1616UX. Strih zabezpečuje video strižňa Black Magic Design. Ako referenčný monitor využívame Atomos, ktorý zároveň slúži na nahrávanie online prenosov. Kamery sme zvolili od spoločnosti Sony. Výkon formátu Full Frame s vysokou citlivosťou a predvolenými filmovými vzhľadmi sú prednosťami kamier FX6 Cinema Line. Svetelný park je od značky Kinoflo. Akustické obloženie priestoru Artnovion. Scéna je tvorená digitálnym led horizontom, ktorý umožňuje okamžite zmeniť farebnosť, či vizuálny mood štúdia. Na prezentácie, resp. video kontenty sú určené dve 75 palcové dotykové obrazovky od spoločnosti NEC, ktoré sa vďaka koľajnici a presklenému úchytu môžu umiestniť kdekoľvek v priestore led horizontu. Štúdio je variabilné, čo nám umožňuje použiť viacero pohľadov, resp. vytvoriť niekoľko scén.

“Na SLSP projekte ma potešilo najviac to, že sme mohli spojiť všetky naše eventové skúsenosti s inštalačnými a spraviť štúdio v ktorom si aj ja sám rád prídem odstríhať produkciu. Koordinačne to bol náročný projekt na spojenie všetkých profesií, ale výsledok je tak dobrý, že hovorí sám za seba. Výzvou pre Náš eventový team bolo rozloženie a zapojenie réžie tak, aby bola pripravená pre každú produkciu.”
Matej Šulgan CEO spoločnosti Optio