NH BRATISLAVA GATE ONE

NH BRATISLAVA GATE ONE

Bratislava

V priebehu letnej „uhorkovej sezóny“ sme zrealizovali kompletnú rekonštrukciu AV techniky v hoteli Gate One. Konferenčné priestory tohto hotela sa nachádzajú na jednom poschodí, pričom jednotlivé miestnosti sú tvorené posuvnými prideľovacími stenami. Preto je v danom priestore možné vytvoriť až 10 rôznych konfigurácií od veľkého „open space“ až po 6 samostatných miestností.

Video systém sme sa rozhodli postaviť na variabilnej architektúre video matice Kramer s vymeniteľnými kartami. Aktuálne je matica osadená 12 x vstupným a 8 x výstupným rozhraním s možnosťou ďalšieho rozširovania. Video signál je vedený pomocou CAT7 TP kabeláže a je plne pripravený na prechod na 4K rozlíšenie. Projektor v každej miestnosti bol vymenený za nový projektor s laserovým zdrojom svetla s životnosťou 20 000 hod, výkonom až do 8000 Ansi lumen a vynikajúcim podaním farieb a kontrastu. Do konferenčných miestností sme osadili plátna značky Projecta v rozmeroch 3.7 m x 2.6 m s tenzionovaním. Prípojné miesto bolo doplnené o prípojné miesta pre externú réžiu ako aj o výstupné body pre náhľadový monitor v každej miestnosti.

Vo všetkých priestoroch sme vymenili audio systém. Stropné reproduktory značky Extron sme doplnili o dva stropné sobwhoofery, ktoré zabezpečujú plnohodnotnú basovú zložku zvuku. Stropné sobwhoofery sú umiestnené tak, aby dokonale ladili s priestorom a nenarušili architektúru sály. Evalizáciu, smerovanie, zmiešavanie a procesing signálu zabezpečujú dve audio matice Extron ktoré obhospodarujú celkovo 21 vstupných kanálov smerovaných do 12 samostatných audio zón. Samozrejme sme nezabudli ani na výstupy pre kameramanov v prípade tlačovej konferencie, prípadne na nahrávanie zvuku a tlmočenie.

Riadenie celého systému je realizované pomocou riadiaceho procesora Extron, periférnych ovládačov pre svetlá, web rozhrania a 6 samostatných tabletov. V každej miestnosti sa nachádza tablet na nástennom držiaku pomocou ktorého je možné ovládať konkrétnu miestnosť. Réžia prepína funkcie tabletov podľa aktuálneho setupu miestností.