KINO NOVA

KINO NOVA

SEREĎ

Náš prvý retrofit sme inštalovali v novembri 2019 v Kine NOVA v Seredi, čím sa stalo prvým laserovým kinom na Slovensku transformovaným z klasického lampového projektora.

„Vďaka tejto inovácií sa zlepšila kvalita obrazu, čo viedlo k vyššej návštevnosť a zároveň sme dokázali okresať naše prevádzkové náklady o viac ako polovicu.“
Bc. Branislav Koričanský – Kino Nova Sereď

Veľké množstvo kín, ktoré boli z dôvodu lockdownu zatvorené a nemohli premietať, bolo nútených po znovuotvorení vymeniť lampy aj keď mali odohraných len niekoľko premietaní. Počas tohoto obdobia im buď vypršala záručná doba , alebo sa lampa zostarnutím znehodnotila, čomu sa pri laserovom projektore vyhneme.

RETROFIT
Retrofit je kompletná inovácia Vášho lampového Barco projektora. Počas retrofitu sa projektor hĺbkovo vyčistí, vymení sa pôvodný lampový zdroj za nový laserový a optický engine sa zrepasuje priamo v Európskej Barco fabrike. Vďaka týmto úkonom môžete získať záruku na Vašom projektore až do 5 rokov s garanciou svetelného výkonu. Ideálny vek projektora pre Retrofit Upgrade je 5-9 rok životnosti projektora.

Vďaka novej laserovej technológií sa zväčší farebný gammut, čo divák vníma ako zlepšenie sýtosti farieb a kontrastu. Celková obrazová kvalita je výrazne lepšia ako pri 2D projekcii, tak aj pri 3D projekcii. Retrofit laser projektoru odporúčame doplniť o pasívny polarizačný 3D systém.
Mnohí prevádzkovatelia kín riešili alternatívne projekcie náhradným projektorom, pre obavy z rýchlejšieho opotrebenia lampy – s laserovým zdrojom svetla však tieto starosti odpadajú. Životnosť laser zdroja je neuveriteľných 40 000 hodín a s pravidelnými kontrolami zostávajúceho času lampy sa tak môžete rozlúčiť.

Výhody retrofitu:

• Máte možnosť dať nový život starému projektoru
• 30% väčšia svietivosť
• 20% väčší kontrast
• Ušetrí až 66% nákladov na energiu
• Extrémna efektivita – 12lm/Watt