FARMA KAROLINENHOF

FARMA KAROLINENHOF

Rakúsko

„Stodola“ Karolinehof sa nachádza medzi obcami Wolfstahl a Hainburg an der Donau v susednom Rakúsku neďaleko slovenských hraníc. Z budovy, ktorá pôvodne slúžila na uchovávanie slamy, je dnes eventový priestor s rozlohou cca 400m2. Klientovou požiadavkou bolo najmä zmodernizovanie priestoru do takej podoby, aby v ňom mohli prebiehať spoločenské akcie.

Podmienkou pre ozvučenie bola variabilita použitia od prezentácie, sledovania live prenosu športového podujatia, svadbu až po malý koncert. Audio sme realizovali pomocou Line Array systému značky DAS. 6 reproduktorov sme zavesili na každú stranu a doplnili o 2 basové reproduktory. Pri nastavení zvukového aparátu sme vytvorili jednotlivé scenáre použitia ovládané jednoducho cez ovládací systém. Systém je pripravený na pripojenie zvukového mix pultu externej kapely alebo rentalovej spoločnosti. Vnútorný audio systém je doplnený o exteriérové reproduktory, reproduktory na recepcii a v pridružených priestoroch – všetko napájané z jednej Extron audio matice.

Zobrazovací systém je tvorený Laserovým projektorom NEC s výkonom 8000 Ansi Lumen a elektrickým tenzionovaným plátnom so šírkou 5 metrov. Projektor je umiestnený na vrchu stodoly v uzatvorenom boxe, ktorý ho chráni pred prachom, pohľadmi hostí ak sa nepoužíva a inými nebezpečenstvami, ktorým priestor v prírode čelí. Pri zapnutí je spustený na projektorovom lifte na optimálnu projekčnú výšku. Samozrejmosťou je vybavenosť – BDP player, Apple TV a HDMI prípojné body v priestore. Pre prezentácie sme pripravili aj výstupné miesto pre náhľadový monitor alebo čítačku. Prepínanie video signálu, routing a scaling riadi multifunkčná matica Extron DTP Crosspoit 82.

Požiadavka pre riadiaci systém systém bola v tomto prípade pomerne náročná. Základné ovládanie stodoly, ale aj priľahlých priestorov musí byť na každom mieste realizované pomocou jednoduchého tlačidlového nástenného ovládača. Pre zaškolenú obsluhu, ktorá dokáže ovládať všetky funkcie, sme pripravili ovládanie pomocou tabletu alebo web rozhrania. Prišla aj požiadavka pre jednoduché ovládanie pomocou aplikácie z iPhone. Všetky požiadavky zabezpečuje riadiaca jednotka v Extron DTP Crosspoit 82 doplnená o externé tlačidlové ovládača a link licenciu pre tablety. Implementovali sme ovládania svetiel, BDP prehrávača a Apple TV do jedného rozhrania vytvoreného na mieru podľa požiadaviek klienta.

Po technickej stránke sme tento priestor vybavili pre rôzne druhy eventov. Bez nutnosti použitia externej techniky sa tu môžu konať konferencie, oslavy, svadby, koncerty alebo si tu môžu klienti napríklad pozrieť hokejový zápas na veľkom plátne s výborným zvukom a v jedinečnom priestore.